Naficon Liitin Oy

Lahdentie 7, 21660 Nauvo

Lähetä

Thank You!

The form has been successfully sent.

Viesti

Tiedustelu koskien

Tarjouspyyntö
Yhteydenottopyyntö
Palaute
Muu yhteydenotto

*

Nimi

*

Yritys

*

Puhelin

*

Sähköposti

*

Haluan, että minuun otetaan yhteyttä

Puhelimitse
Sähköpostitse

Naficon Liitin Oy

Lahdentie 7, 21660 Nauvo

Lähetä

Thank You!

The form has been successfully sent.

Viesti

Tiedustelu koskien

Tarjouspyyntö
Yhteydenottopyyntö
Palaute
Muu yhteydenotto

*

Nimi

*

Yritys

*

Puhelin

*

Sähköposti

*

Haluan, että minuun otetaan yhteyttä

Puhelimitse
Sähköpostitse

Adapterit

Sivu valmistuu lähipäivinä

Nauvon varastostamme heti toimitukseen löytyy kaikki yleisimmät adapterit, niin yksi- kuin monimuoto. Yleisimpien adapterien lisäksi meidän kautta saa myös harvinaisemmat adapterit, E2000, MU, ym, joista myös osaa pidämme varastossa.

Kaikki adapterit, sekä yksi- että monimuoto, on varustettu keraamisella holkilla ja läpinäkyvillä suojahatuilla. Läpinäkyvät suojahatut mahdollistavat tarkistamaan kytkennät näkyvän valon laserilla ilman että suojahatut joutuu ottamaan pois paikoiltaan.

Jotta adaptereita voi asentaa mahdollisimman lähekkäin pienissä koteloissa, niin adapterit ovat ilman siivekkeitä eli ”flangeja”. Jos haluaa adapterit nimenomaan siivekkeillä, niin myös niitä löytyy suoraan varastosta, mutta tämä seikka pitää mainita tilausta tehdessä.

NYT MYÖS SUOJAHATUTTOMAT 
PÖLYSUOJATUT ADAPTERIT!

Valikoimaamme kuuluu myös LC/LC duplex ja quattro adapterit, joissa ei tarvita laisinkaan suojahattuja. Nämä adapterit täyttävät Arizona tiiviys pölytestin.

Näitä adaptereita meiltä löytyy myös varastosta:

  • 72 682 01 LC/LC SM duplex
  • 72 682 02 LC/LC SM quattro

Saatavilla tilauksesta myös monimuotoon.

Alla valmistajan esite:

 

YKSIMUOTO ADAPTERIT

SC/SC simplex

  • 72 620 38 (Seikoh Giken)
  • 72 689 91 (HJ3W)
  • SC/SC yksimuoto simplex adapteri, SC-UPC liittimille
  • Väri sininen

 

  • 72 647 40 (Seikoh Giken)
  • 72 689 97 (HJ3W)
  • SCA/SCA yksimuoto simplex adapteri, SC-APC liittimille
  • Väri vihreä

 

SC/SC Duplex 

  • 72 620 39 (Seikoh Giken)
  • 72 689 85 (HJ3W)
  • SC/SC yksimuoto duplex adapteri, SC-UPC liittimille
  • Väri sininen

  • 72 647 41 (Seikoh Giken)
  • 72 689 95 (HJ3W)
  • SCA/SCA yksimuoto duplex adapteri, SC-APC liittimille
  • Väri vihreä

 

LC/LC duplex

 

  • 72 620 40 (Seikoh Giken)
  • 72 689 87 (HJ3W)
  • LC/LC yksimuoto duplex adapteri, LC-UPC liittimille
  • Väri sininen

 

  • 72 647 61 (Seikoh Giken)
  • 72 689 93 (HJ3W)
  • LCA/LCA yksimuoto duplex adapteri, LC-APC liittimille
  • Väri vihreä

 

LC/LC quattro

 

  • 72 689 89
  • LC/LC yksimuoto quattro adapteri, LC-UPC liittimille
  • Väri sininen

 

  • 72 689 94
  • LCA/LCA yksimuoto quattro adapteri, LC-APC liittimille
  • Väri vihreä

 

FC/FC adapteri

 

  • 72 641 82
  • FC/FC yksimuoto simplex adapteri, FC-APC liittimille
  • Väri metalli
  • Keraamisella holkilla
  • Adapterissa vihreät suojahatut

 

VAIHTOADAPTERIT

 

  •  72 641 75
  • SC/LC simplex vaihtoadapteri
  • SC-aukkoon
  • Molemmat ”naaras”
  • Yksimuodon lisäksi saatavana myös monimuotoon

 

  • 72 641 76
  • SC/FC simplex vaihtoadapteri
  • SC-aukkoon
  • Molemmat ”naaras”

 

MONIMUOTOADAPTERIT

 

OM1 (GK) adapterit

SC/SC

 

  • 72 623 72
  • SC/SC monimuoto (OM1) simplex adapteri, SC-UPC liittimille
  • Väri beige

 

 

  • 72 623 73
  • SC/SC monimuoto (OM1) duplex adapteri, SC-UPC liittimille
  • Väri beige

 

LC/LC

  • 72 623 74
  • LC/LC monimuoto (OM1) duplex adapteri, LC-UPC liittimille
  • Väri beige

 

  • 72 689 90
  • LC/LC monimuoto (OM1) quattro adapteri, LC-UPC liittimille
  • Väri beige

 

OM3 ADAPTERIT

SC/SC

  • 72 690 08
  • SC/SC monimuoto (OM3) simplex adapteri, SC-UPC liittimille
  • Väri aqua

 

  • 72 690 09
  • SC/SC monimuoto (OM3) duplex adapteri, SC-UPC liittimille
  • Väri aqua

 

LC/LC  

 

  • 72 690 06
  • LC/LC monimuoto (OM3) duplex adapteri, LC-UPC liittimille
  • Väri aqua

 

 

  • 72 690 07
  • LC/LC monimuoto (OM3) quattro adapteri, LC-UPC liittimille
  • Väri aqua

 

OM4 ADAPTERIT

SC/SC

 

  • 72 690 02
  • SC/SC monimuoto (OM4) simplex adapteri, SC-UPC liittimille
  • Väri magenta

 

 

  • 72 690 03
  • SC/SC monimuoto (OM4) duplex adapteri, SC-UPC liittimille
  • Väri magenta

 

LC/LC

  • 72 690 00
  • LC/LC monimuoto (OM4) duplex adapteri, LC-UPC liittimille
  • Väri magenta

 

  • 72 690 01
  • LC/LC monimuoto (OM4) quattro adapteri, LC-UPC liittimille
  • Väri magenta

 

tuotteet

Tiedustelu koskien

Tarjouspyyntö
Yhteydenottopyyntö
Palaute
Muu yhteydenotto

*

Nimi

*

Yritys

*

Puhelin

*

Sähköposti

*

Haluan, että minuun otetaan yhteyttä

Puhelimitse
Sähköpostitse

Kiitos yhteydenotostasi, olemme yhteydessä sinuun mahdollisimman pian!

Naficon Liitin Oy

Lahdentie 7, 21660 Nauvo

LÄHETÄ

Nimi 

*

Kiitos yhteydenotostasi!

Olemme yhteydessä sinuun mahdollisimman pian.

Tiedustelu koskien

Tarjouspyyntö
Yhteydenottopyyntö
Palaute
Muu yhteydenotto

*

Yritys

*

Puhelin

*

Sähköposti

*

Haluan että minuun otetaan yhteyttä

Puhelimitse
Sähköpostitse

Lisätietoja

LÄHETÄ

Lisätietoja

Thank You!

The form has been successfully sent.

Tiedustelu koskien *

Tarjouspyyntö
Yhteydenottopyyntö
Palaute
Muu yhteydenotto

Nimi *

Yritys *

Puhelin *

Sähköposti *